Hans Zimmer: A Night at the Movies
tor. 30.10
Billettpris
- Ordinær 705,-
- Honnør 705,-
- Student 490,-
Spise litt før konsert?
Dirigent: Nick Davies
En kveld spekket med stort anlagt filmmusikk fra en av Hollywoods mest innflytelsesrike og populære filmkomponister!
Hans Zimmer er mannen bak den legendariske musikken til Rain Man, Løvenes konge, Gladiatoren, Sherlock Holmes, Dune, Kung Fu Panda, Blade Runner 2049, Interstellar, Inception, Dunkirk, Batman Begins, Da Vinci-koden, Top Gun – Maverick i tillegg til flere av filmene i Pirates of the Caribbean-serien og serier som The Crown, Planeten vår II og Den blå planeten II.
Zimmer kombinerer gjerne tradisjonell orkestermusikk med bruk av mer moderne musikkteknologi som syntesizere, sampling og trommemaskiner i et musikalsk uttrykk som kalles «power anthem»», en stilart han var banebrytende i.
Han slo gjennom med Rain Man og befestet sin posisjon med Driving Miss Daisy og Løvenes konge, og har siden skrevet til over hundre filmer og serier, i tillegg til spillmusikk, noe som har gitt ham 11 Oscar-nominasjoner, to Golden Globe-priser og fire Grammy-priser. Han er nå sjef for filmusikkavdelingen til DreamWorks Pictures og fremdeles i full vigør med kommende filmer som Dune: Messiah og F1: The Movie.
Så her er det bare å sette seg godt tilbake i setet, finne fram det imaginære smågodtet og drømme seg bort til musikken fra Driving Miss Daisy, Løvenes konge, Inception, Batman Begins, The Dark Knight, Da Vinci-koden, Pirates of the Caribbean, Gladiatoren og Top Gun – Maverick.
Arrangør: Trondheim Symfoniorkester & Opera
Praktisk info
Generell info
Sikker kjøpskanal
Tilgjengelighet
Gruppebestillinger og faktura
Barn under ett år
Hvor vil du sitte?
Hva skjer når?
Les mer
Salkart
- Teleslynge
- Orkestergrav
- Rullestol